index

Hikayemiz

IslaPlus, Küba’nın sağlık ürünlerini dünyaya açan ilk uluslararası markadır. Tüm ürünlerimiz, tek amaçları insanları etkili şekilde korumak ve iyileştirmek olan, Kübalı bilim insanları tarafından en yüksek standartlara göre üretilmiştir.

Küba bilimi, biyoteknolojisi ve sağlık sistemi, dünya çapındaki başarılarından dolayı yüksek itibara sahiptir. Onlarca yıllık bilimsel araştırma, ülkenin önemli kaynaklarının bu alana yatırılması, salgın hastalıklar – küresel salgınlar – nükleer felaket kurbanlarının (35.000 Çernobil çocuğu) tedavisi gibi sahada elde edilen eşsiz klinik deneyimler, Küba’nın sağlık sisteminin ve ürünlerinin seviyesini açıkça gösterir.

IslaPlus, on yıllardır süregelen bu bilimsel yolculuğa AR-GE yatırımı yaparak, Küba sağlık ürünlerini güncelleştiren vizyon olarak ortaya çıkmıştır. IslaPlus, bilim ve teknolojideki son gelişmeleri kullanarak, uluslar arası rekabeti artırmak amacıyla Küba sağlık ürünlerini daha da geliştirmeye kararlıdır. Devlet biyoteknoloji şirketi BioCubaFarma tarafından, bilimsel araştırma ve geliştirme yoluyla Küba dermatoloji ürünlerinin etkinliğini ve kullanımını geliştirme hakkını, ülkenin tarihinde elde eden ilk yabancı şirketiz.

Ürünlerimizin çoğu, gripten kansere kadar geniş yelpazedeki hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde ana etken olan, sağlıklı kalmanın anahtarı güçlü bağışıklık sistemini değişik mekanizmalar üzerinden sağlar.

Hayat kalitesini artıran ve yan etkileri bulunmayan IslaPlus ürünleri, her yaş ve cinsiyetten sağlıklı yaşam bilinci olan kişilerce günlük hayatta kullanılmaktadır.

IslaPlus’un esas aldığı halk sağlığı anlayışı, her insanın güçlü bağışıklık sistemine sahip olması prensibini teşvik eder. Bu iki açıdan önemlidir. Birincisi, her kategori hastalığa karşı önleyici strateji oluşturur. İkincisi, her türlü tedavide olumlu sonuçlar elde edilmesinde avantaj sağlar.

“Küba Bilimi Hazinedir”

Neden IslaPlus?

Küba sağlık ürünlerini, dünyadaki diğer ilaç sanayilerinden ayıran önemli temel bir fark bulunmaktadır. Küba’da sağlık ürünleri kar amacıyla değil, aksine ülkenin diğer sektörlerinden elde edilen gelirlerle sübvanse edilerek, sadece insanların etkili şekilde hastalıklardan korunması ve iyileştirilmesi amacıyla geliştirilmektedir. Bu anlamda, ilaç sanayi kar gütmeyen tek ülke konumundadır. Tüm sağlık ürünleri, devletin kontrolünde, aynı sistemin parçası olan, milyonlarca ve milyarlarca dolar kazanma zorunluluğu bulunmayan kurum ve bilim insanlarınca en üst standartlarda üretilmektedir. Küba ilaç sektörü yalnızca sosyal kar amacı gütmektedir.

Küba’nın bilimsel temellere dayanan, Batı dünyasında göz ardı edilen birçok pratik çözümleri, halk sağlığının etkin korunmasındaki başlıca faktörlerin başında gelir. Gıda takviyeleri, homeopatik ilaçlar, immün sistem güçlendiren reçeteler bunların başında gelmektedir. Örneğin; kanser hastalarına, olimpik sporcuların kullandığı doğal dopingler de destek tedavisi olarak uygulanmaktadır.

28 Yıllık Yolculuk

Gökhan Eşeli, eski diplomat ve girişimcidir. Küba ile ilişkisi 90'lı yılların ortalarında Havana'da diplomat olarak görevlendirildiğinde başladı. Eşeli, adadaki görevi sırasında, o zamanlar daha da izole olmuş Küba’yla, uluslararası diplomatik ilişkilerde birçok siyasi ve ekonomik atılım gerçekleştirdi. Kendisi, Küba hayatı hakkında engin bilgiye sahiptir. Diplomatik becerilerin uluslararası ticarette daha da önemli olduğuna inanır.

Diplomatik kariyerinin ardından, Gökhan Eşeli, değişik ülkelerdeki şirketleri aracılığıyla medya sektöründe geniş deneyime sahip olmuştur.

Momentum Cuba, Küba biliminin ve sağlık ürünlerinin dünya piyasalarına açılmasına öncülük ediyor. Aynı zamanda, Küba devleti tarafından isminin taşınması izini verilen tek yabancı şirkettir. Gökhan Eşeli, bunu tüm kurumsal yapısı ve markalarına daha fazla sorumluluk getiren özel onur olarak görmektedir.

Gökhan Eşeli, Momentum Cuba'da; sürekli öğrenme, eleştirel düşünme ve karmaşık problem çözme ilkelerini temel çalışma becerileri olarak uygulamaktadır. Kendisi, "İnsanların hayatlarını iyileştirmek için yapılacak her türlü katkıyı en üst düzey memnuniyet ve tatmin" olarak görüyor...